Олександр Ткаченко: «Психолог має допомогти ветерану повернутися в цивільне життя»
Психологічне відновлення наших ветеранів та людей, що постраждали через військові дії, - вкрай важлива тема для нашої країни. Тому вже існує багато програм як на державному, так і на громадському рівні. Але цього все ще замало. Одна з відмінностей саме нашої програми «Ветеранська хата» - ми прагнемо підготувати з ветеранів психологів для ветеранів. Про психологічні травми ветеранів, з якими викликами вони стикаються після повернення додому, про задачі військових психологів читайте інтерв’ю з автором програми Олександром Ткаченком, яке було опубліковано в онлайн-виданні MOZHNA JOURNAL.
В одному з недавніх інтерв'ю Альони Вінницької прозвучала інформація що її фонд спільно з КНУ імені Тараса Шевченка та Службою зайнятості запустив благодійно-соціальну програму психологічного відновлення та освіти ветеранів російсько-української війни “Нова Перспектива”. Ветеранам справді потрібна саме психологічна освіта?
Ідея створення такої програми виникла давно, ще у 2015-2016 роках. Я тоді сам тільки повернувся з війни і зрозумів, що ефективно працювати з ветеранами цивільні психологи не можуть. Вони не мають необхідного досвіду з одного боку, а з іншого - немає необхідного практичного інструментарію.
Ефективний Інструмент для роботи з тими, хто повертається з війни, більше орієнтований на етичні поняття та цінності. А інструментарій цивільно психолога - це суто психічні, психологічні поняття, механізми та ін. Тобто, це різні речі. Я навчався в докторантурі і намагався запровадити цю ідею. Але тоді чомусь не вийшло, мабуть ще було «не на часі». Зараз, майже через 10 років, ця проблема загострилась і знайшлося розуміння.